Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)


Zdjęcie

Zakup mieszkania - czy dam radę

Rozpoczęty przez majkal , Feb 14 2014 01:38 PM

- - - - -

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 41 odpowiedzi w tym temacie

    majkal

    Napisano 14 February 2014 - 01:38 PM

    Sprawdzałam sobie pod tym linkiem koszta potencjalnego kredytu hipotecznego. Muszę powiedzieć, że wychodzi to prawie na styk. Czy ktoś tutaj też zaciągał kredyt? Jak sobie dajecie z tym radę?

    Marynata

    Napisano 20 March 2014 - 08:18 AM

    Pewnie, że dasz! Ja ostatnio kupiłam mieszkanie dzięki http://www.masterminvest.pl/. Normalnie nie zdecydowałabym się na taki krok, bo jestem dopiero po studiach i ledwo co dostałam pracę :P Ale wspomniany deweloper (od którego oczywiście mam mieszkanie) pomógł mi załatwić sprawy z bankiem i załatwieniem dość dobrego kredytu (o ile w ogóle można powiedzieć, że kredyt jest dobry :D). Lepiej kupić i spłacać niż wynajmować!

    majkal

    Napisano 31 March 2014 - 07:29 AM

    Wiem, że kredyt jest poważnym zobowiązaniem ale moim zdaniem powinnaś dać radę. O wiele lepiej jest płacić raty kredytu a nie na przykład komuś za wynajmowanie mieszkania.
    Zastanów się również przy zakupie nad takim pojęciem jakim jest umowa przedwstępna - tutaj zapoznasz się z informacjami na ten temat. Chroni ona zarówno kupującego jak i sprzedającego.
    Pozdrawiam.

    bibliotekarka11

    Napisano 30 October 2014 - 12:38 PM

    Jak szukałam kredytu to korzystałam ze strony uwagafinanse, więc może zobacz tu - będziesz mogła sobie przejrzeć jakie są oferty kredytowe różnych banków. Porównaj warunki i sprawdź które są dla Ciebie korzystniejsze.

    Santeczka

    Napisano 22 December 2014 - 01:08 PM

    Takich forów jest cała masa sama bardzo często korzystam z forum Monetto tylko musisz wydaje mi się odpowiedzieć sobie na ważniejsze pytanie czy aby mieszkanie na pewno w tej chwili jest Ci potrzebne? Bo zobacz będziesz chciała się przenieść gdzieś za pracą i masz kredyt. prof. Rybiński bardzo fajnie o tym mówił w jednym z wywiadów jakie udzielił. Na youtube można znaleźć.

    bibliotekarka11

    Napisano 23 December 2014 - 04:08 PM

    Tego monetto to wcześniej nie znałam, zaraz tam spojrzę ;).

    Terkowska

    Napisano 07 January 2015 - 11:07 AM

    To zależy od tego ile zarabiasz i czy Twoje zarobki są stałe. Są ludzie, którzy sobie z tym radzą, inni miewają problem :)

    sylwia4012

    Napisano 23 May 2015 - 06:18 PM

    Musisz znaleźć taki bank, który Ci da najlepsze warunki. Na stronie http://hipoteczny.com.pl/ masz aktualne oferty. Słyszałam, że korzystne oferty proponuje Eurobank. Ja na Twoim miejscu bym zaryzykowała.

    Terkowska

    Napisano 26 May 2015 - 04:48 PM

    Każdy dostaje chyba indywidualną ofertę, która dopasowana jest do możliwości i zarobków.

    anastazja4390

    Napisano 27 May 2015 - 11:52 AM

    Musisz wszystko na spokojnie obliczyć i przemyśleć. Jeśli bank przyzna Ci kredyt to nie ma się nad czym zastanawiać. W dzisiejszych czasach chyba inaczej sie nie da jak z kredytem. Mogę Ci polecić stronę http://kredyty-bankowe.com.pl/ Są tu aktualne oferty kredytowe banków. Ja tu szukałam swojego kredytu. Polecam

    Terkowska

    Napisano 10 June 2015 - 10:30 AM

    Taka kalkulacja jest tu najważniejsza.

    molly

    Napisano 16 July 2015 - 11:03 AM

    Sam zakup to nie jest problem, gorzej jest potem z urządzaniem, mi to więcej czasu zajęło. Wybieranie mebli, sprzętów, dekoracji.Ja na szczęście większość rzeczy znalazłam tutaj http://homebook.pl/p...ziez-wierzchnia i zamawiałam przez Internet, ale jak ktoś chce jeździć od sklepu do sklepu to współczuję.

    anastazja4390

    Napisano 28 August 2015 - 06:04 AM

    Najlepiej sprawdzić w takiej porównywarce https://www.terve.pl...dom/tani-kredyt , które kredyty na dom są teraz najtańsze. Następnie udać się do doradcy kredytowego i sprawdzić czy mamy zdolność kredytową, a później to już prosta droga. Sama mam kredyt i wiem, że to spore zobowiązanie. Dlatego jeśli ktoś nie ma zdolności to nie powinien "sztucznie" jej podkręcać, bo w przyszłości może mieć problem ze spłatą kredytu.

    magda906

    Napisano 04 September 2015 - 03:02 PM

    A nie myślałaś o programie mdm. W taki sposób lepiej będzie Ci kupić mieszkanie. Jest to wyjście z sytuacji chyba najlepsze. Taniej wyjdzie a szybciej otrzymasz taki niż zwykły. Tylko kilka warunków musisz spełnić.

    Terkowska

    Napisano 15 September 2015 - 10:54 AM

    Jeżeli spełnia się warunki takiego programu, to rzeczywiście jest to całkiem sensowna opcja.

    molly

    Napisano 26 September 2015 - 07:48 AM

    Tylko że jest caaaaała lista warunków do spełnienia...

    Terkowska

    Napisano 05 October 2015 - 10:55 AM

    Słyszałam własnie, że jest tego mnóstwo i tak naprawdę mało kto jest się na to w stanie załapać.

    bibliotekarka11

    Napisano 21 November 2015 - 11:50 AM

    Aż tak bym nie przesadzała. Owszem jest sporo warunków, ale jest to do ogarnięcia no i jednak dopłata jest dość spora. Wydaję mi się, że przy zakupie mieszkania każdy tysiąc się liczy. Zerknijcie sobie na artykuł jak wybrać kredyt mieszkaniowy? na kochamczytać.pl, tam jest kilka przydatnych informacji.


    Użytkownik bibliotekarka11 edytował ten post 21 November 2015 - 11:52 AM


    bibliotekarka11

    Napisano 21 November 2015 - 11:51 AM

    Niestety, post mi się zdublował ;(.


    Użytkownik bibliotekarka11 edytował ten post 21 November 2015 - 11:51 AM


    beecia

    Napisano 05 January 2016 - 10:05 AM

    Mi też się tak kilka razy zdarzyło. Coś nie tak z forum. Co do kredytu - myślę, że takie poradniki są bardzo przydatne.