Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)

Zdjęcie

Aktywna w ciąży czy wręcz przeciwnie

Rozpoczęty przez Tryszka , Sep 09 2013 10:02 AM

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 22 odpowiedzi w tym temacie

Tryszka

Napisano 09 September 2013 - 10:02 AM

Chciałam się zapytać kobiet, które są już mamami :) Czy byłyście aktywne w ciąży? Czy miałyście mega lenia? A może lekarz zabronił Wam ruchu?

Angela8020

Napisano 09 September 2013 - 10:24 AM

Moja kumpela była bardzo aktywna przed ciąża. Jednak w ciąży bardzo źle się czuła i lekarz kazał jej leżeć. No i leżała, ale nie przytyła bardzo. Ciężko było wrócić do formy, bo brakowało jej nie tyle czasu co samej chęci. Jak już wpadła w ten rytm ćwiczeń to już było z górki.

magda22

Napisano 09 September 2013 - 05:34 PM

Ja miałam problemy z każdą ciążą. Pierwsza w 7 miesiącu, druga normalnie i 3 w 8 miesiącu zakończona. Powód- niedorozwinięte mięśnie macicy tek które trzymają płód na miejscu. Zakaz ruchu, sportu tylko odpoczynek itd...po ciążach niewiele przytyłam i szybko zrzucałam bo po 4-6 tyg wchodziłam w stare cuchy sprzed, ale karmiłam piersią więc daltego leciało. Najważniesze przykazanie to nie dźwigać!!!

Tryszka

Napisano 10 September 2013 - 05:59 AM

To musi być ciężkie dla kobiety. Współczuję tym, które nie są szczupłe, a leżąc pogarszają swój stan. Nie mają siły urodzić i później zajmować się dzieckiem :/ znam takie przypadki. Mój ginekolog powiedział, że gdy ja będę już w ciąży to mogę mieć problemy z jej utrzymaniem (ze względu na budowę macicy) :/ Prawdopodobnie też będę musiała dużo leżeć no i zrezygnować z fitnessu :/ Jednak są rzeczy ważne i ważniejsze!

magda22

Napisano 10 September 2013 - 09:29 AM

Ta nie do końca. W drugiej miałam założony szewek, który powodował że rozwarcie się nie powiększało ale to można zakłdać tylko do chyba 36 tyg i może być przyczyną poronienia....u mnie zadziałało. jak mi zdjeli to po 72 godz. rodziłam. Najważniesze że mogłam robić wszystko

marianna.kumbel

Napisano 11 September 2013 - 04:50 AM

Ja niestety byłam jedną z tych kobiet, które wykorzystywały to, że są w ciąży. Ogólnie czułam się dobrze, miałam tylko strasznego lenia. Pierwsze 3 m-ce były straszne, bo wymiotowałam i spałam non stop. Później to już się chyba do tego leniuchowania przyzwyczaiłam. W ciąży nie robiłam absolutnie nic i tego bardzo żałuję. Niedość, że zmarnowałam 9 m-cy na leżeniu, zamiast się choćby poduczyć języków to nabawiłam się nadwagi, problemów z kręgosłupem i żylaków!!!!

Tryszka

Napisano 23 September 2013 - 06:10 PM

Przykro mi Marianko. Nie da się odwrócić tego co było. Można teraz podpowiadać dziewczynom, żeby w ciąży o siebie dbały. Jeśli mogą to niech są aktywne, jeśli muszą siedzieć w domku to niech zrobią coś dla swojej edukacji :) coś na co nie mają czasu na codzień.

Efektowna

Napisano 07 October 2013 - 07:41 AM

Moje koleżanki w ciązy chodzą na specjalne zajęcia fitness czy aqua aerobic, takie dla kobiet w ciązy właśnie - tylko najpierw musi wyrazić zgodę lekarz.

pestka

Napisano 29 October 2013 - 11:47 AM

Myślę, że ruch zawsze jest wskazany-tylko z rozsądkiem, a jego ilość i intensywność powinna być dobrana do każdej przyszłej mamy.

lidia90

Napisano 28 January 2014 - 10:00 AM

Nie wyobrażam sobie leniuchować w ciąży! Jako, że bardzo lubię aktywność fizyczną to od razu zaczęłam szukać informacji, które ćwiczenia w ogóle mogę wykonywać. Zawsze biegałam, ale wyczytałam, że wstrząsy nie są wskazane. Znalazłam kilka alternatyw: http://wdobrychstosu...et-w-ciazy.html Szczególnie polecam jogę :) relaksuje i wprowadza w rewelacyjny nastrój :) Uważałabym z aqua aerobikem czy pływaniem, ze względu na infekcje...

bibliotekarka11

Napisano 29 January 2014 - 07:42 AM

Też uważam, że w ciąży powinno się być aktywnym - najlepiej zapytać się lekarza jakie ćwiczenia poleca a jakie odradza

rzeżuszka

Napisano 26 February 2014 - 03:21 PM

ja w ciazy chodzilam na basen, na poczatku na aquaaerobic, a pozniej juz tylko spokojne plywanie, balam sie o infekcje, wiec ciagle bralam provag, tak poolecil mi ginekolog, infekcji zadnej nie dostalam, a po porodzie szybko wrocilam do siebie:)

majkal

Napisano 28 October 2014 - 10:09 AM

Oczywiście,że warto jest stawiać na aktywność. Ale i na rozwój osobisty. Zastanawiałyście się może nad możliwoscią dorobienia sobie w pracy dodatkowej? Tutaj: http://klub-konsultantek.pl/ możecie na przykład spróbować swoich sił jako konsultantka Oriflame. Na stronie możecie zamówić darmowy zestaw startowy, dzięki któremu nie będzie to Was nic kosztowało. Sama pracuję tak od jakiegoś czasu. Wprawdzie nie są to zarobki takie jak na etacie niemniej zawsze dodatkowa kaska jest ;)

Amanda

Napisano 28 October 2014 - 10:55 AM

Co do ciąży, tak nieśmiało zaproponuję wam post na moim blogu: http://slim-dream.bl...czenia-w-ciazy/ Mam nadzieję, że przyda się przyszłym mamom. Zawarłam tam informacje zdobyte na studiach :) A co do konsultingu, to skoro jesteśmy przy kosmetykach, ja proponuję Marizę - kosmetyki w konkurencyjnych cenach, nietestowane na zwierzętach, hipoalergiczne. :P Ale to raczej nie dział na ten temat.
    • karinka.malinowska lubi to

bibliotekarka11

Napisano 19 November 2014 - 03:07 PM

Co prawda w ciąży aktualnie nie jestem, ale i tak chętnie przeczytam ten wpis.

Terkowska

Napisano 20 April 2015 - 08:14 AM

Bardzo ciekawie to wszystko opisałaś. W sieci powstaje zresztą coraz więcej stron, które wspierają przyszłe matki w zdrowym stylu życia. Godne uwagi są chociażby ćwiczenia w ciąży online na e-mama.tv. Kojarzycie tę witrynę? Moja siostra trenowała tam regularnie z wykwalifikowaną instruktorką i fizjoterapeutką i przez całą ciążę świetnie się czuła, a po niej bardzo szybko wróciła do formy.

olifant

Napisano 05 February 2016 - 12:58 PM

Jest tak wiele korzyści z aktywności fizycznej http://dumnamama.pl/...ktywnosc-ciaza/ że nie warto nie ćwiczyć a w ciąży mamy dodatkowy powód, zdrowie dziecka :) 

olifant

Napisano 05 February 2016 - 12:58 PM

Duple post, sorki ;) 

vesna

Napisano 27 February 2016 - 07:17 PM

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, to zdecydowanie warto ruszać się w czasie ciąży. Dobra jest joga lub specjalne ćwiczenia fitness dla pań w ciąży albo chociaż codzienny spacer. Niekiedy problemem może być ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, ale w takiej sytuacji warto skorzystać z nowoczesnej i w pełni bezpiecznej formy rehabilitacji, jaką jest kinesiotaping. Ja chodziłam na plastrowanie do http://rehabilitacja...otaping-krakow/ i dzięki temu mogłam praktycznie zapomnieć o bólu. 

Ikaa55

Napisano 28 April 2016 - 08:26 AM

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, to zdecydowanie warto ruszać się w czasie ciąży. Dobra jest joga lub specjalne ćwiczenia fitness dla pań w ciąży albo chociaż codzienny spacer. Niekiedy problemem może być ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, ale w takiej sytuacji warto skorzystać z nowoczesnej i w pełni bezpiecznej formy rehabilitacji, jaką jest kinesiotaping. Ja chodziłam na plastrowanie do http://rehabilitacja...otaping-krakow/ i dzięki temu mogłam praktycznie zapomnieć o bólu. 

Ja jestem aktywną mamą w ciąży - ćwiczę jogę, pływam. Pozwalam sobie także na drobne przyjemności  takie jak aromaterapia i relaks z książką. Najważniejsze, by dziecko było zdrowe i by szybko po ciąży wrócić do formy.