Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)

Zdjęcie

Kwas foliowy przed ciążą ?

Rozpoczęty przez Kate404 , Jun 06 2013 10:58 AM

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 19 odpowiedzi w tym temacie

Kate404

Napisano 06 June 2013 - 10:58 AM

Czy brałyście kwas foliowy przed zajściem w ciążę? Podobno mozna zapobiec problemom z rozwojem płodu.

pestka

Napisano 11 June 2013 - 07:56 AM

Jak ktoś planuje to powinien zacząć go zażywać na około 3 miesc przed planowanym terminem zajścia w ciąże:)

Tryszka

Napisano 13 June 2013 - 08:18 AM

No i podczas ciąży w pierwszym trymestrze też. Wtedy jednak należy skontaktować się z lekarzem, aby przepisał Ci odpowiednią dawkę.

lidia90

Napisano 28 January 2014 - 10:11 AM

Kwas foliowy jest baardzo ważny, przed, w trakcie a nawet po ciązy. Dobrze wpływa na układ nerwowy maleństwa :)

bibliotekarka11

Napisano 29 January 2014 - 07:37 AM

Mi lekarz też zalecił branie kwasu foliowego przed rozpoczęciem starań o dzidziusia :)

Tryszka

Napisano 29 January 2014 - 02:46 PM

A ile mg jeśli można spytać. Słyszałam różne opinie, a przecież jest to bardzo ważne! Niektórzy lekarze przepisują folik, który ma 0,4 mg, inni tabletki 15 mg - więc kolosalna różnica!!!!!!!

bibliotekarka11

Napisano 29 January 2014 - 06:16 PM

0,4. Nie słyszałam jeszcze o tym, żeby przepisywać 15 mg :huh: Może to w jakiś szczególnych przypadkach

Madzia

Napisano 31 January 2014 - 08:23 PM

Nadmiar kwasu wydala się w moczem i nie można go przedawkować. Lepiej zjadać go więcej niż mniej. Wszystko zależy od lekarza, ale rzeczywiście jeśli chodzi o moment przed ciążą, co często przepisują lekarze, gdy np. wcześniej były problemy z zajściem w ciążę albo poronienia albo słabe wyniki krwi.

bibliotekarka11

Napisano 04 February 2014 - 10:39 AM

Najważniejsze, to mieć zaufanego lekarza - taki nam na pewno nie zaszkodzi

Madzia

Napisano 06 February 2014 - 07:00 PM

Zgadzam się!

DariaKusz

Napisano 05 July 2014 - 12:09 PM

Kwas foliowy warto już brać przed ciążą i to będzie najskuteczniejsze rozwiązanie. Słyszałam jednak, że istotna jest odpowiednia biodostępność danego produktu, bo kwas foliowy w różnych preparatach nie jest taki sam. Ja ogólnie biorę multiwitaminę MultiCODE, która zwiera również kwas foliowy. Ma bardzo dobrą formułę, dzięki której witaminy i minerały są bardzo dobrze przyswajalne.

Tryszka

Napisano 07 July 2014 - 08:37 AM

Tutaj trzeba zaufać lekarzowi. Jeśli kobieta dopiero się stara o dziecko to powinna zacząć brać dostępny kwas foliowy 0,4 mg, a dodatkowo może zażywać suplementy jak np. "WitaMin plus Mama" firmy olimp, jeśli nie jest w stanie dostarczyć niezbędnych witamin i minerałów z jedzenia. Jeśli pojawiały się w rodzinie lub danej osobie jakieś problemy z zajściem w ciąży czy poronienia to już inny temat. Wtedy należy słuchać swojego ginekologa.

Martula

Napisano 17 February 2015 - 01:00 PM

Kwas foliowy to obowiazkowo trzeba przeciez brac juz przed staraniem sie o dzieciaka!! A co dopiero w ciazy. Psiapsioly polecaja Chela Ferr - preparat z kwasem foliowym i zelazem w jednym. Ponoc super przyswajalny.

Amanda

Napisano 17 February 2015 - 01:06 PM

Oczywiście, że kwas foliowy należy brać jeszcze przed zajściem w ciążę, aby utrzymać jego prawidłowy poziom. Nie wiem jednak po co preparat z żelazem - nadmiar żelaza szkodzi. Branie specyfików żelazowych bez wyraźnej potrzeby jest błędem. Pamiętajmy też, że każdy pierwiastek, każda witamina, najlepiej wchłania się z naturalnego źródła, nie ważne, co napisali na opakowaniu tabletek :) Nie mówię, że w żadnym wypadku nie można się wspomagać, ale pamiętajmy, że z tabletki i tak nie wchłonie się wszystko.

rzeżuszka

Napisano 26 February 2015 - 07:45 PM

zgadza sie, trzeba jesc wieksze ilosci zielonych warzyw, jak szpinak czy brokuly, bo zawieraja kwas foliowy, jednak oprocz tego codziennie warto zazyc tabletke np. foliku, bo przeciez nie da sie ciagle jesc tego szpinaku... mala tabletka a wiele moze zdzialac dla potomstwa, oprocz tego ja zazywalam tez probiotyki provag, ktore chronil pochwe przed infekcjami, co bylo bardzo wazne w ciazy, bo infekcje moga prowadzic nawet do poronienia...lepiej im wczesniej zapobiec!provag jest odpowiedni dla kobie w ciazy, bezpieczny i skuteczny

beecia

Napisano 05 August 2015 - 12:04 PM

Ja już sama nie wiem, jak to jest z tym kwasem foliowym i innymi witaminami przed ciążą. Każdy mówi i pisze coś innego. Tak samo miałam z innymi sprawami. Dopiero ze strony tekstodajnia.pl dowiedziałam się, kiedy zrobić test ciążowy aby mieć pewność. Tak to każdy doradzał coś innego.

Terkowska

Napisano 23 September 2015 - 10:00 AM

Na pewno zaleca się stosowanie kwasu foliowego w czasie ciąży, nie wiem jak przed. Ja też w każdym razie zastanawiałam się nad testem ciążowym i po ilu dniach mogę go zrobić. Okazało się, że najlepiej jednak czekać na termin okresu.

Amanda

Napisano 23 September 2015 - 10:14 AM

Na pewno zaleca się stosowanie kwasu foliowego w czasie ciąży, nie wiem jak przed. Ja też w każdym razie zastanawiałam się nad testem ciążowym i po ilu dniach mogę go zrobić. Okazało się, że najlepiej jednak czekać na termin okresu.

Mówię wam to jako pedagog - miałam zajęcia z położną, która wyraźnie nam powtarzała, że kwas foliowy należy brać jeszcze przed ciążą. Tak samo inne witaminy i oczywiście zdrowe odżywianie. Im lepszy będzie nasz stan w czasie zapłodnienia, tym lepiej rozwijać się będzie maleństwo :) Tatusiów również to dotyczy :)

bibliotekarka11

Napisano 09 December 2015 - 12:56 PM

Ma to w końcu sens. Tym bardziej, że dla rozwoju maleństwa najważniejsze są te pierwsze miesiące.

knall

Napisano 06 October 2017 - 11:47 AM

u mnie też wszystkie młode mamy brały kwas foliowy

Dowiedz się więcej