Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)

Zdjęcie

Czy kawa rozpuszczalna to trucizna?

Rozpoczęty przez Inka_27 , Feb 15 2013 08:37 AM

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 35 odpowiedzi w tym temacie

Inka_27

Napisano 15 February 2013 - 08:37 AM

Właśnie przeczytałam na blogu na pelli, że kaw rozpuszczalna zawiera w sobie trucizny! Wiedziałyście o tym? Przeczytajcie: http://www.pella.pl/...o-trucizna.html
    • accosterar lubi to

jagoda87

Napisano 19 February 2013 - 06:34 PM

Nic na ten temat nie wiedziałam, ale cieszę się, że nie piję kawy rozpuszczalnej ;-) Zwykła kawa też do najzdrowszych rzeczy nie należy, ale...jest taaaka pyszna ;)

pestka

Napisano 21 February 2013 - 09:06 AM

Hhehe dokładnie. Ja również już dawno przerzuciłam sie z rozpuszczalnej na normalną. Smakuje o niebo lepiej i mniej podrażnia żołądek.

molly

Napisano 28 February 2013 - 01:53 PM

ja akurat wolę kawę ziarnista, bo mam taki fajny ekspres do kawy z młynkiem, a taka świeżo mielona dużo bardziej mi smakuje, już nie wspominając o tym, że jest o niebo lepsza od kawy rozpuuszczalnej

miodzio

Napisano 19 March 2013 - 02:18 PM

każde jedzenie dziś zawiera trucizny tylko nikt sobie z tego sprawy nie zdaje

Tryszka

Napisano 19 March 2013 - 09:10 PM

Niestety masz rację! Przygotowałam parę info o tym jak można pomóc organizmowi pozbyć się trochę toksyn. Niedługo wpis się pojawi :)

molly

Napisano 17 April 2013 - 08:31 AM

ciekawe co to dla nas przygotujesz, ja co prawda staram się pic dużo wody, a to ponoć pomaga oczyścić organizm z toksyn, ale wiadomo nie ze wszystkich ;)

pestka

Napisano 22 April 2013 - 12:45 PM

Nie zgodzę się z tym, że każde jedzenie zawiera trucizny. Nie ma co tak demonizować.

jagoda87

Napisano 24 April 2013 - 07:08 AM

pestka, niestety dziś to, co kupujemy w hipermarketach to jedna wielka chemia i niewiele ma to wspólnego z normalnym, zdrowym jedzeniem. Wystarczy spojrzeć na proces hodowania warzyw i owoców (opryskiwanie, sztuczne nawożenie), poprzez nienaturalne tuczenie drobiu i wstrzykiwanie do mięsa wody i polepszaczy smaku, a dalej są już tylko konserwanty, sztuczne barwniki, w pieczywie spulchniacze.... Dopiero, jeśli człowiek wszystko by robił sam, mógłby mówić, że nie każde jedzenie zawiera truciznę ;-) Ja zrobiłam pierwszy mały kroczek i zaczęłam uprawiać ogród warzywny, ale raczej nie znajdę tyle czasu i samozaparcia, by samodzielnie wypiekać chleb i hodować zwierzaki na mięso ;P

rzeżuszka

Napisano 28 April 2013 - 06:15 AM

ja mam bardzo niskie cisnienie, tak okolo 90/40-50 wiec musze pic kawe zeby jakos funkcjonowac, ostatnio z normalnej- parzonej przezucilam sie wlasnie na rozpuszczalna, bo myslalam ze tak bedzie zdrowiej dla watroby...

jagoda87

Napisano 30 April 2013 - 07:01 AM

No widzisz, a tu się człowiek takich rzeczy dowiaduje :( Ja od jakiegoś czasu piję kawę Dallmayr Prodomo z granatowym paskiem na opakowaniu, ona zawiera jakieś substancje chroniące żołądek. Nie wiem, na ile to działa, ale to jest jedyna kawa, po wypiciu której żołądek mnie nie boli i nie mam zgagi. Tyle, że niestety jest droższa od "normalnej" kawy.

rzeżuszka

Napisano 30 April 2013 - 05:02 PM

moze zapytam tez o ta kawe w moim sklepie, mam nadzieje ze nie bedzie bardzo droga

martqa

Napisano 25 June 2013 - 06:28 PM

Generalnie wiele rzeczy, które spożywamy ma w sobie jakieś substancje, które w mniejszym lub większym stopniu szkodzą. Mamy wysyp meszek i komarów. Wiele z Was (ja nie) rozprowadza na skórze płyny/pianki/kremu odstraszające komary i meszki - to też ma szkodliwe związki i wnika do organizmu przez skórę.

jagoda87

Napisano 23 July 2013 - 10:56 AM

Inna sprawa, że te spraye, maści i żele w ogóle nie działają, ja spróbowałam raz i jeszcze więcej komarów na mnie leciało :P Wracając do kawy - kawa to używka. Używki z założenia są szkodliwe. Więc jeśli ktoś w ogóle decyduje się na picie kawy to dopuszcza możliwość przyjmowania niezdrowych substancji. Ot, cała filozofia ;-)

NaturalBeauty

Napisano 01 July 2014 - 11:17 AM

Czyli po raz kolejny sprawdza się zasada - wszystko, ale z umiarem :).

bibliotekarka11

Napisano 10 October 2014 - 06:00 AM

Wracając do kawy - kawa to używka. Używki z założenia są szkodliwe. Więc jeśli ktoś w ogóle decyduje się na picie kawy to dopuszcza możliwość przyjmowania niezdrowych substancji. Ot, cała filozofia ;-)

Masz rację, choć w zasadzie moim zdaniem kawa parzona jest jednak ciut mniej szkodliwa niż rozpuszczalna, która z zasady jest mocniejsza.

Maciej

Napisano 28 October 2014 - 02:20 PM

Wszystko zależy z czego robią taką kawę, bo można trafić na samą chemie ale i na dobrą kawę. Najlepiej czytać skład :P i nie tylko tej rozpuszczalnej bo zwykłą też podrabiają

bibliotekarka11

Napisano 19 November 2014 - 03:04 PM

W przypadku kawy ziarnistej czy mielonej tego problemu ze składem nie ma. Choć przyznam, że i rozpuszczalnej się nigdy nie przyglądałam.

karinka.malinowska

Napisano 20 November 2014 - 11:08 AM

Tą rozpuszczalną trzeba kupować drogą i firmową, bo wtedy jest ona najmniej trująca!

Maciej

Napisano 20 November 2014 - 11:28 AM

O_O kawa nie musi być ani droga, ani firmowa żeby była dobra, wystarczy przeczytać skład. Towary produkowane pod nazwą własną sklepu/sieci są tej samej jakości co tak zwane "markowe", a są często dużo tańsze

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych