Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)


Zdjęcie

Jak nie zwariować z energicznym dzieciakiem...

Rozpoczęty przez SennaAgniecha , Oct 06 2012 06:18 PM

- - - - -

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 8 odpowiedzi w tym temacie

    SennaAgniecha

    Napisano 06 October 2012 - 06:18 PM

    Jak nie zwariować z energicznym dzieciakiem...
    czyli co zrobić, że zająć dziecku czas, dobrze się z nim bawić i do tego nie oszaleć psychicznie od nadmiaru "wymyślania"?
    Są fajne zabawy dla dzieci (np na http://www.tatento.pl/ -pomocne, na pewno pozwolą trochę odprężyć zmęczony umysł), są poradniki o trzymaniu się w sobie, motywowaniu się itd itd.
    Co jeszcze mogłoby waszym zdaniem pomóc takiej zalatanej i ogólnie zamęczanej mamie?

    Angela8020

    Napisano 22 October 2012 - 04:28 PM

    No czasami z dziećmi jest ciężko. Bawisz się z nimi, a one i tak się nie wymęczą i nie chcą spać :D

    Shadow

    Napisano 08 November 2012 - 10:33 AM

    zapisz je na karate albo inne zajęcia pomoże

    Sylwunia

    Napisano 10 December 2012 - 03:46 PM

    Heh, karate to dobry sposób, ale jeśli dziecko w domu też jest bardzo energiczne, nie ma innego wyboru - trzeba się z nim bawić, organizować mu zabawy z rodzeństwem czy koleżankami, pamietam jak moja Kasia się kiedyś strasznie cieszyła, kiedy kazałam jej się ścigać z koleżanką na bieżni - proste, a sprawia dzieciakom radość i jest nadzieja na ujście energii z tych małych ludzików ;)

    miodzio

    Napisano 16 January 2013 - 08:53 AM

    znajoma zapisała na masę zajęć pozaszkolnych i dzieciak w domu pada jak mucha ;)

    Tami

    Napisano 28 January 2013 - 04:13 PM

    Ale dobrze chyba chociaż trochę czasu codziennie z dzieckiem spędzić, co z tego, że dzieciak cały dzień ma zaplanowany, zajęty, jak nie ma chwili, żeby z rodzicami pobyć?

    Terkowska

    Napisano 20 July 2016 - 11:37 AM

    Z dzieckiem należy się bawić, ale też i znajdować mu jakieś zajęcie czy zabawę, które skutecznie je wymęczy, przez co nie będzie miało siły na rozrabianie. Sama niedawno rozglądałam się za ciekawymi zabawkami dla 8 latka, żeby jakoś urozmaicić zabawy dziecku i dać mu coś do zrobienie, nie tylko żeby sam się bawił, ale i z rodziną wspólnie. Takie wspólne zabawy powinny być skuteczne.



    bibliotekarka11

    Napisano 07 February 2017 - 08:59 AM

    Zabawa powinna mieć też aktywny wymiar. Tutaj: https://www.mamissim...awki/pilki.html znajdziecie piłeczki dla dzieci w różnym wieku, także dla najmłodszych. Możecie pomyśleć też o jeździkach czy pojazdach do pchania. Wszystkie są bezpieczne i wykonane z najwyższej jakości materiałów.


    Użytkownik bibliotekarka11 edytował ten post 07 February 2017 - 10:29 AM


    Olga_

    Napisano 21 June 2017 - 03:29 PM

    Trzeba dziecku po prostu czymś zająć czas :) Wiem, jak to jest, bo mam 3-letnią córkę. I wiem też, że nieraz już brakuje pomysłów na spędzanie czasu. Widziałam, że są gotowe zestawy z propozycjami zabaw dla dzieci w różnym wieku http://sklep.zabawyfundamentalne.pl/ . Takie 2-3-letnie dziecko już z powodzeniem może rozwijać np. umiejętność liczenia czy kompetencje społeczne. Czytałam, że te zestawy stworzone są przez autorytety w dziedzinie edukacji. Co o tym myślicie?