Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)

Zdjęcie

Pomoc przy ustaleniu diety.

Rozpoczęty przez a-niutek , Apr 04 2012 03:12 PM

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 11 odpowiedzi w tym temacie

a-niutek

Napisano 04 April 2012 - 03:12 PM

Chciałabym prosić Panią o pomoc w ustaleniu dla mnie diety. Z kilogramami walczę całe życie, z mniejszymi lub większymi sukcesami, jednak zawsze po "dietach cud" waga szybko wracała. Mam 31 lat, 163 cm wzrostu i ważę 64 kg. 2 lata temu po urodzeniu córeczki schudłam do 53 kg(nadczynność tarczycy), ale tarczyca się unormowała i waga wzrosła do 63 kg i tak się cały czas trzyma. Od 6 m-cy chodzę na siłownię, ale rezultatów brak, tzn. mam straszne wahania wagi i wskaźników( w zeszłym m-cu ważyłam 62 kg, %tk. tłuszczowej 26, w tym-waga 64 i 30% tk.tłuszczowej). A nie zaczęłam jeść więcej. Troszkę jestem tym wszystkim podłamana. Może jeszcze podam mój przykłądowy jadłospis: śniadanie-bułka grahamka z sałatą, szynką i żółtym serem II śniadanie:jogurt obiad:kasza gryczana, kukurydza, kurczak kolacja:ts. co na śniadanie. Wypijam 2 l wody dziennie. Bardzo proszę o radę

Tryszka

Napisano 05 April 2012 - 05:44 AM

Cześć ;) Na pierwszy rzut oka jesz za mało. Po 25 roku życia metabolizm (szczególnie kobiety) zaczyna zwalniać. Z roku na rok pracuje wolniej i dlatego kobiety zauważają przy 30-tce, że bardzo łatwo jest im przybrać na wadze, tłuszczyku jest więcej. Małe ilości jedzenia dodatkowo spowalniają metabolizm co jest podwójną tragedią w walce o ładną sylwetkę. Podpowiem Ci co mogłabyś jeść tylko musisz mi coś więcej o sobie napisać. Gdzie pracujesz, czy siedzisz na biurkiem, czy jesteś bardziej aktywna. Czy chodzisz na siłownie czy basen (ile razy w tygodniu i jak długo), czy dużo spacerujesz itd. Opisz po prostu swoją codzienną aktywność fizyczną.

a-niutek

Napisano 05 April 2012 - 03:24 PM

Z tego co czytałam wcześniej domyślam się, że jem za mało, ale jakoś nie potrafię się przemóc, żeby jeść więcej(całe życie się słyszało, żeby ograniczać jedzenie, więc trudno się przestawić :)). Mam raczej statyczną pracę, ale prawie cały czas stoję. Chodzę na siłownię 2-3 razy w tyg. po 1.5 godz( TBC, IC, ćwiczenia na przyrządach-śr. obciążenie na nogi 45 kg, ćw. na brzuch 35, ręce 25).Najbardziej mi zależy, żeby schudnąć i zgubić tłuszczyk, bo wyczuwam pod nim ładnie wykształcone mięśnie, ale przez oponki ich nie widać :) Zbyt dużo nie spaceruję, bo nie mam za bardzo czasu-najczęściej pracuję do 18 a potem chcę trochę czasu spędzić z dzieckiem. Udaje mi się tylko wyskoczyć 3 razy na siłownię i to jest niestety absolutny max. A jak wracam z pracy to najchętniej bym już tylko leżała przed TV :blush:

Tryszka

Napisano 06 April 2012 - 05:51 AM

Bardzo dobrze, że ćwiczysz 3 razy w tygodniu. TBC to bardzo fajne zajęcia fitness. Obciążenie na siłowni chyba wystarczające. Ćwiczysz po okiem trenera z siłowni?? Rozwiń mi proszę skrót IC (czy chodzi o Interval Circuit?) W różnych miastach zajęcia się inaczej odbywają. Napisz jeszcze co na tych zajęciach robicie.

Musimy się raczej skupić na diecie. Wiem, że ciężko się przestawić na większą ilość jedzenia, bo ja sama przez całe życie jadłam bardzo mało, bo myślałam, że w ten sposób schudnę.

Ważne jest, abyś od dziś jadła więcej i to codziennie. Jak raz zjesz mało a raz dużo to nigdy nie schudniesz. Niestety! Wiem to z doświadczenia :)

Mam dla Ciebie przykładowe menu. Największym problemem jest dostarczenie odpowiedniej ilości białka. Powinno się zjeść dużo kurczaka czy ryb. Jednak jak sobie nie wyobrażam zjeść kuraka na obiad i na kolacje na przykład to zawsze proponuję zakupienie odżywki białkowej. Traktuje to jako deser, ponieważ można ją kupić o smaku czekoladowym :)
    Piję ją na podwieczorek albo po treningu. Fajnie by było jakbyś miała wagę kuchenną. Koszt na allegro to ok 30zł.

Najważniejsze zasady to:

- zero słodyczy i cukru (idą święta, więc możesz zacząć od wtorku)
    - jogurt jedz tylko raz w tygodniu najlepiej naturalny (jogurty są zdrowe na żołądek, ale dla kobiet nie są zalecane. Nadmiar nabiału zaburza trawienie, wspomaga powstawanie cellulitu. Jogurty jemy tylko podczas kuracji antybiotykowej)
    - jak chcesz zjeść musli to z mlekiem 0,5% (2-3 razy w tyg)
    - zero białego pieczywa, ryżu, makaronów, ziemniaków i kukurydzy
    - pij zieloną herbatę i 1,5 L wody dziennie, kawa najlepiej bez mleczka

Przykładowe menu:

ŚNIADANIE
    Chleb żytni razowy 70g (2kromki)
    Pomidor 1 duży
    2 jajka ok.100g (gotowane lub na miękko)

II ŚNIADANIE
    Banan
    Jabłko
    2 łyżki nasion słonecznika

OBIAD
    Ryż brązowy 1/2 paczki 50g
    Łyżka oliwy z oliwek
    Pierś z kurczaka 200g
    Fasola czerwona z puszki lub brokuły 150g

PODWIECZOREK
    Odżywka białkowa 50g z wodą
    Śliwki suszone 30g (ok 5 szt)

KOLACJA
    Serek wiejski lekki 100g
    Kromka chleba pełnoziarnistego
    Orzechy laskowe 20g

kcal 1770 białko 136g tłuszcz 66g węglowodany 170g

Napisz czy jesteś zainteresowana taką dietą i czy będziesz się jej trzymać. Mogę Ci podać kolejny przykładowy dzień. Możesz zamieniać posiłki i zjeść rano śniadanie, w pracy 2 śniadanie i podwieczorek. W domu obiad i kolację.

a-niutek

Napisano 06 April 2012 - 12:09 PM

Dzięki za dietkę, bardzo mi się podoba i od wtorku zaczynam :) Co mogę zjeść zamiast serka wiejskiego? Bo niezbyt trawię "białe"-mleko, sery białe, jogurty nat. itp :unsure: Czy zamiast zielonej herbaty może być yerba? Byłabym wdzięczna za następny przykładowy dzień dietki ;) IC w moim przypadku to rowerki(indoor cycling). Ćwiczę sama, ale instruktorzy są zawsze do dyspozycji :)

Tryszka

Napisano 06 April 2012 - 03:28 PM

Może być yerba, a zamiast serka proponuję wędzoną makrelę lub sałatkę z tuńczyka i np. pomidorów. Co Ty na to?

a-niutek

Napisano 06 April 2012 - 06:29 PM

Super, bardzo lubię rybki :) Dzięki za pomoc, do wtorku 3 dni, może przez święta uda mi się wprowadzić jakieś zmiany w menu :)

Tryszka

Napisano 11 April 2012 - 07:05 AM

Przykładowe menu:

ŚNIADANIE
    Chleb żytni razowy 70g (2kromki)
    Papryka
    Makrela wędzona ok.100g

II ŚNIADANIE
    Banan
    Jabłko
    1 łyżka pestek dyni

OBIAD
    Makaron razowy ok 50g
    Łyżka oliwy z oliwek
    Łosoś pieczony 150g
    Sałatka z warzyw (ogórek, pomidor, papryka, sałata)

PODWIECZOREK
    Odżywka białkowa 50g z wodą
    Śliwki suszone 30g (ok 5 szt)

KOLACJA
    2 jajka
    Kromka chleba pełnoziarnistego
    Orzechy laskowe 10g

Lanasum

Napisano 08 February 2017 - 09:35 PM

Ten pomysі z 6 treningami w tygodniu to naprawdк zіa opcja, pomy¶l nad tym co zaproponowaі Borkow, biaіko nie zaszkodzi dawkowanie wedіu zapotrzebowania w diecie, a co do rodzaju diety to juz od tylko i wyі±cznie od ciebie zaleїy, My nie znamy twoich celуw, suple s± bardzo dobre i sprawdz± sie zarуwno przy redukcji i przy masowaniu.

Lambida

Napisano 10 February 2017 - 11:58 AM

Bardzo mi się spodobały te przykładowe jadłospisy. Proste, a jednak wystarczające, muszę koniecznie wypróbować :) Dzięki Tryszka!

patusia

Napisano 12 May 2017 - 10:12 AM

A czy ktoś może kupił spersonalizowaną dietę na https://personalnadieta.pl/sklep/ od jakiegoś czasu choruję na Hasjimoto i niestety walka jest mozolna. Taka dietę przygotowuje specjalista dietetyk i dobiera ją do konkretnej osoby więc może jest to dobre rozwiązanie. Co myślicie? Koszt takiej diety nie jest wysoki bo na granicy wizyty u dietetyka więc tym bardziej ciekawe. 

polinusia

Napisano 23 May 2017 - 04:57 PM

A co sądzicie o zastąpieniu tradycyjnego cukru na przykład takim słodzikiem w tabletkach https://www.guiltfre...ki-w-tabletkach. Muszę niemal zupełnie wyeliminować cukier ze swojej diety a nie jakoś nie wyobrażam sobie na ten moment picia gorzkiej herbaty czy kawy :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych