Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)

Zdjęcie

Ustalenie menu

Rozpoczęty przez Dyta52 , Mar 10 2012 08:26 AM

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 8 odpowiedzi w tym temacie

Dyta52

Napisano 10 March 2012 - 08:26 AM

Witam serdecznie:) Jestem tu nowa i nie ukrywam,ze bardzo mi zależy na Pani pomocy. Ale od początku. Mam 26 lat. W styczniu przeszlam na dietę. Nie byla to jakaś specjalna dieta, tylko taka, która sama sobie wymysliłam. Polegala na nie jedzeniu wszelkich "zakazanych" produktów czyli (ziemniaków, bialego pieczywa, wszelkich sosów i produktów mącznych). Schudłam wówczas 6 kg (mam 168 cm wzrostu, przed dietą ważyłam 76kg!!!)Ważę teraz 70 kg, od pewnego czasu waga stoi. Przeczytałam dość pobieżnie to forum i juz widzę,że przyczyną tego są błędy , które popełniłam. Przedewszystkimnie jadalam regularnie, no i nie jadałam 5 posilków tylko najcześciej 3.Od dwóch dni zmienilam to jadam o 8.00, 11.00,14.00, 17.00 i 19.30 tylko,że nie za bardzo wiem co powinnam jesc.Chciałabym prosić Panią o propozycje prawidlowego menu , które pozwoli mi schudnąć. Dodam,że jedynym moim warunkiem zywieniowym jest chleb na drugie śniadanie albo pieczywo chrupkie:)Nie potrafie wyeliminować pieczywa na zawsze. Dlatego jem chleb razowy żytni tylko dwie kromki (niewielkie) lub 3 deski wasy. Moim najwiekszym problemem jest odkładający sie tłuszczyk na brzuchu i biodrach (boczki). Ogólnie chcialabym schudnąć jeszcze z 5 kg.Przy wadzę 65 kg i mojej budowie ciala, wyglądam naprawde dobrze, każdy kg mniej powoduje ,że wyglądam naprawdę zle. Nie zalezy mi na figurze modelki i kosciotrupa chce poprostu pozbyc sie zbednego balastu:). Liczę na Pani pomoc:))

Madzia

Napisano 12 March 2012 - 11:45 AM

Cześć.
    Dokładnie - regularne posiłki to podstawa. Jeśli chcesz schudnąć musisz normalnie jeść, żadnych głodówek i mało kalorii!! Tak już zrobiłaś wyrzucamy z diety biały chleb, ryż, tłuste, smażone mięsa, fast foody i zero słodyczy!!!!! Widziałam Twoje pytanie do trenerki, więc na pewno będziesz ćwiczyć. Zatem dietkę proponuje ok 1600, gdzie jest: 90g białka, 70g tłuszczy, 165g węglowodany. Tłuszcze też są bardzo potrzebne, ale tylko takie jak oliwa z oliwek, olej lniany, awokado, ryby morskie. Jedz właśnie dużo ryb (makrela wędzona, łosoś świeży, dorsz), piersi z kurczaka, żytni chleb, brązowy ryż i dużo warzyw!!!!!

Poniżej wklejam przykładowe menu. Kurczaka możesz jeść na zmianę z rybką. Jeśli nie chcesz jeść jogurtu zastąp go serkiem białym półtłustym. Ale nie jedz i jogurtu i sera w ciągu dnia. Jedno z tych. Nie zaleca się kobietom jedzenia nabiału powyżej 150g dziennie. Zaburza to metabolizm przez co może powstawać cellulit ;)

8:00 - Śniadanie - 385kcal
    385kcal, 13g białko, 21g tłuszcze, 38g węglowodany
    •Chleb żytni jasny – 2 kromki - 169kcal, 3g białko, 1g tłuszcze, 37g węglowodany
    •Szynka z indyka – 4 plastry - 146kcal, 10g białko, 12g tłuszcze, 1g węglowodany
    •Majonez omega 3:6 (WINIARY) – 1 łyżka - 70kcal, 0g białko, 8g tłuszcze, 0g węglowodany

11:00 – II śniadanie - 197kcal
    246kcal, 11g białko, 10g tłuszcze, 32g węglowodany
    •Jogurt naturalny Activia - 150g - 104kcal, 8g białko, 8g tłuszcze, 5g węglowodany
    •Płatki owsiane - 20g - 73kcal, 2g białko, 1g tłuszcze, 13g węglowodany
    •Płatki żytnie - 20g - 69kcal, 1g białko, 1g tłuszcze, 14g węglowodany

14:00 - Obiad - 623kcal
    623kcal, 52g białko, 30g tłuszcze, 44g węglowodany
    •Ryż brązowy - 50g (pół paczki) - 161kcal, 4g białko, 1g tłuszcze, 34g węglowodany
    •Oliwa z oliwek - 20g (2 łyżki) - 176kcal, 0g białko, 20g tłuszcze, 0g węglowodany
    •Kurczak pierś - 200g - 222kcal, 42g białko, 6g tłuszcze, 0g węglowodany
    •Fasola konserwowa red kidney - 50g - 48kcal, 4g białko, 3g tłuszcze, 8g węglowodany
    •Brokuły - 100g - 16kcal, 2g białko, 0g tłuszcze, 2g węglowodany

17:00 - Podwieczorek - 246kcal
    197kcal, 1g białko, 1g tłuszcze, 48g węglowodany
    •Jabłko – 1szt - 69kcal, 1g białko, 1g tłuszcze, 15g węglowodany
    •Żurawina suszona - 40g(garść) - 128kcal, 0g białko, 0g tłuszcze, 33g węglowodany

19:30 - Posiłek nr 7 - 148kcal
    148kcal, 13g białko, 9g tłuszcze, 3g węglowodany
    •Jaja kurze całe – 2 szt - 133kcal, 12g białko, 9g tłuszcze, 1g węglowodany
    •Pomidor – 1 szt - 15kcal, 1g białko, 0g tłuszcze, 2g węglowodany

W razie pytań jestem do dyspozycji ;) wyrzuć cukier do kosza na śmieci. To on najbardziej powoduje, że tyjemy!! Pij 2l wody dziennie + 2 zielone herbatki.

Dyta52

Napisano 12 March 2012 - 02:54 PM

Witam:) Bardzo fajne menu. Bardzo mi się podoba. Wdrożę wszytsko od jutra bo dziś muszę jeszcze na zakupy sie udać. Nie mam platków żytnich w domu.A jesli chodzi o jogurty nat. to musi być Activia? Pytam bo sie zastanawiam czy jak wezme inny to będzie zle.A 20 g płatk to są dwie łyzki stołowe? Jesli miałabym jesc makrelę to na jaki posiłek?? Bardzo lubie ryby:))Postaram sie wypijac te 4 l. Picie zawsze jest dla mnie problemem. A co innego można by zjesc na kolację,żeby codziennie jajek nie jesc:).Mam jeszcze pytanie odlącznie słodkości:)) Słodycze oczywiście odrzucę ale nie ukrywam ,że mam nieraz takie dni (zwlaszcza przed okresem),że mam niesamowitą ochote na cos slodkiego. Czy moge wówczas wypic herbate ze slodzikiem? By oszukać organizm?

Madzia

Napisano 13 March 2012 - 08:56 AM

1. 20g to 2 łyżki stołowe. 2. Jeśli nie uda Ci się kupić płatków żytnich to jedz same owsiane. Nie kupuj gotowych musli. Lepiej dodaj do płatków owsianych trochę orzechów, pestek dyni czy rodzynki. 3. Może być inny jogurt naturalny ;) to tylko przykład (activia to mój ulubiony) 4. Lepiej zjedz 1/4 czekolady mlecznej (najlepiej gorzkiej, ale ja jej bardzo nie lubię) niż herbatę ze słodzikiem. Jednak nie jedz jej codziennie!!! Czekolada zawiera magnez i dosłownie uszczęśliwia :D 5. Pamiętaj o tej wodzie! To bardzo ważne. 6. Makrele możesz jeść kiedy chcesz. Obojętne czy to kolacja czy śniadanie. 7. Zamiast jajek możesz zrobić sałatkę z tuńczyka lub piersi z kuraka albo ser biały ;) 8. Posiłki możesz wymieniać. Ja np. często jem najpierw podwieczorek a potem obiad i kolację (jak zostaję dłużej w pracy). Powodzenia i czekam, aż napiszesz jak Ci idzie ;) Możesz tutaj prowadzić swój dziennik i zapisywać wszystko co jesz.

Dyta52

Napisano 13 March 2012 - 01:51 PM

Witam:) Płatków żytnich nie udało mi się kupić, ale zastępuje je owsianymi:). Cieszę się ,że moge zamieniać posiłki. Chetnie zamienie drugie sniadanie z podwieczorkiem. Zazwyczaj w okolicy drugiego sniadania jestem z dzieciem na spacerze i baardzo mi pasuje zjeśc jabłko czy zurawinkę:)). dzisiaj czuje się świetnie (nie licząc zakwasów po bieganiu), wogóle nie jestem głodna:) zapijam wszystko wodą. Musze powiedziec,ze obiad byl rewelacyjny:))))Ryz bardzo mi smakowal, nawet nie wiedzialm,ze brązowy ryż jest taki dobry:))Jak go kupowalam pani w sklepie powiedziala bleee brązowy:)) Dziękuje za wszelkie podpowiedzi:)W razie jakichkolwiek pytań bede pisać:))

Madzia

Napisano 13 March 2012 - 02:02 PM

:) ryż brązowy jak dla mnie nie różni się w samku od białego. Tylko trzeba go 2 razy dłużej gotować. Pisałaś, że nie ćwiczysz a mówisz że masz zakwasy ;) Pewnie Tryszka to zauważy, ale napisz ile biegasz, jak długo jaki dystans itd.

Dyta52

Napisano 13 March 2012 - 05:09 PM

No właśnie od wczoraj sobie biegam, póki p.Tryszka mi wszystkich ćwiczeń nie ustawi.Jakoś tak nie mogłam w domu wysiedzieć a miałam okazję wyjśc bez dziecka:)))Więc poszłam biegać.Biegam po 30-35 minuy. Raczej truchtem :) bo kondycja nie taka.Dzis biegałam drugi dzień:).

Dyta52

Napisano 16 March 2012 - 01:35 PM

Ha! Jest dobrze:) Dietę trzymam i przestrzegam, zarówno godzin posiłków jak i jego składu. Nie podjadam! Naprawde:)!Wczoraj pobiłam rekord wypilam 3,5 litra płynów, idzie mi coraz lepiej z pochłanianiem wody. Ćwiczę:) Mam pytanie czy moge wypijac jedną kawę dziennie? Po sniadaniu, czarną? Aktualnie nie pije kawy bo nie wiem czy można:)

Angela8020

Napisano 16 March 2012 - 01:42 PM

Możesz pić kawę. Kofeina pobudza metabolizm :) Jeśli pijesz ją bez śmietanki i cukru ma tylko 1 kalorie!