Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)


Zdjęcie

Zakwasy!

Rozpoczęty przez Kate404 , Aug 01 2011 07:03 AM

- - - - -

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 39 odpowiedzi w tym temacie

    Kate404

    Napisano 01 August 2011 - 07:03 AM

    Dziewczyny ostatnio dużo trenuje, szzcególnie siłowo, ale mam straszne zakwasy. Myślałam, że mi się mięśnie przyzwyczają, ale nie!. Dziś w nocy dodatkowo miałam takie skórcze łydek, że nie mogłam spać. Doradźcie mi jak zniwelować zakwasy i skórcze!
    • KelRobOccup lubi to

    jagoda

    Napisano 02 August 2011 - 02:54 AM

    Cześć :) Najlepiej pomóc sobie suplementami. Ja zażywam podwójna dawke magnezu i potasu do tego trener na siłowni poradził mi aminokwasy na wzmocnienie mięśni i przyśpieszenie regeneracji, warunek jest taki że trzeba zażywać regularnie a nie od święta bo wtedy szkoda czasu i kasy. A ćwiczysz codziennie czy robisz sobie jakies przerwy??

    Tryszka

    Napisano 02 August 2011 - 11:10 AM

    Jagoda ma rację. Aby zmniejszyć zakwaszenia i zniwelować skórcze: - Przed każdym treningiem zażywaj Wit.C+wapno a - Po każdym treningu Magnez+Potas Nigdy na odwrót, bo nie będzie działać :) Bardzo ważne jest, aby robić rozgrzewkę przed ćwiczeniami, a po zakończeniu treningu minimum 5 minut rozciągania !!!!!!!! Wtedy powinno być lepiej :)

    Kate404

    Napisano 04 August 2011 - 05:53 AM

    No właśnie nie biorę żadnych minerałów ani witamin. Tylko te z jedzenia, a jem zdrowo. Dużo warzyw, owoców, jogurtów. Ostatnio ćwiczę dość porządnie, bo 5 razy w tyg: pon, śr, pt i sobota. Zawsze jestem na siłowni, 2 razy tylko siłownia i 2 razy siłowinia+aeroby. Miałam dużo stresów i bardzo tego potrzebuje, aby dać sobie wycisk!! Ale przesadziłam, bo jestem wykończona i zaczyna mnnie boleć kolano ;/

    jagoda

    Napisano 04 August 2011 - 06:59 AM

    Moim zdaniem to przy takim wysiłku minerały i witaminy z samego jedzenia to stanowczo za mało, powinnaś je uzupełnić i z czasem poczujesz sie silniejsza:) i moze warto troszke zwolnić zeby organizm sie zregenerował. A co do kolan, też mam ten problem, dosyć dużo jezdze rowerem i bolą mnie kolana, w aptece kupiłam tabletki na wzmocnienie i uelastycznienie stawów moze coś pomoga, zobaczymy za jakiś czas

    Tryszka

    Napisano 04 August 2011 - 12:54 PM

    Kate, między treningami siłowni dobrze jest zrobić chociaż 1 dzień przerwy, aby organizm się zregenerował. Jeśli chcesz nadal tyle ćwiczyć to nie przeginaj z ciężarami. Jeśli chodzi o zakwasy to tak jak pisałam: pamiętaj o witaminach i minerałach. Tak jak Jagoda napisała uzupełnij je tabletkami. Polecam również ciepła kąpiel, to rozluźni mięśnie ;)

    Całka

    Napisano 11 January 2012 - 09:50 AM

    A czy sauna po treningu może mieć jakieś wpływ na mniejsze zakwasy??

    Tryszka

    Napisano 12 January 2012 - 08:04 AM

    Sauna rozluźnia mięśnie i jest zalecana po treningu. Osobiście nie lubię wchodzić do sauny po ćwiczeniach, bo wychodzę z niej totalnie wykończona, osłabiona, nic mi się nie chce! Trzeba uważać. Osoby, które mają problemy z krążeniem, z sercem nie powinny korzystać z sauny!

    Całka

    Napisano 13 January 2012 - 02:40 PM

    Ja w sumie chwilę odpoczywam po treningu, a przed sauną. Najpierw biorę prysznic, żeby się odświeżyć, wycieram się do sucha w wskakuje na kilka minut :)

    cymes

    Napisano 26 January 2012 - 06:59 AM

    Pamiętam jeszcze z okresu liceum , jak nasz nauczyciel w-f , zawsze powtarzał żebyśmy jedli kisiel , to nie będziemy mieli zakwasów .Nie lubię kisielu , więc nie wiem czy działa .Dla mnie zakwasy to taki dowód na to , że dałem z siebie wszystko i jakos nie zależy mi na tym żey z nimi walczyć , po dwóch dniach same ustępują .

    syska

    Napisano 05 March 2012 - 02:26 PM

    Kisiel na zakwasy??? Pierwsze słyszę :D

    Angela8020

    Napisano 06 March 2012 - 08:23 AM

    Kisiel, galaretki owszem, ale na stawy - a dokładnie maź, która jest między stawami. Dla mniejszego tarcia heheheh Jednak na zakwasy to nie bardzo!!

    Gabrysia

    Napisano 12 July 2013 - 06:15 PM

    Przede wszystkim dzień-dwa przerwy. Jeśli organizm przyzwyczaja się do aktywności, to za dużo wysiłku i za mało odpoczynku może zamiast pomóc, zaszkodzić.Rób sobie też domowe izotoniki po wysiłku.

    lidia90

    Napisano 27 January 2014 - 10:08 AM

    Mi sauna baardzo pomagała, albo gorąca kąpiel, ale niestety z sauny musiałam zrezygnować ze względu na pękające naczynka. Teraz po prostu robię przerwę, 2-3 dni, chociaż powoli moje mięśnie przyzwyczajają się do wysiłku fizycznego. :)

    Tryszka

    Napisano 27 January 2014 - 06:01 PM

    Ja uwielbiam czuć na drugi dzień, ze pocwiczylam ;) jeśli dalyscie z siebie wszystko to na pewno bedą Was bolały mięśnie, bo jest to naturalny proces. Im większy staż treningowy tym bóle bedą mniejsze i bedą trwać krócej. Bardzo ważne sie rozciągania po treningu. Powinno pomoc ;)

    bibliotekarka11

    Napisano 29 January 2014 - 07:45 AM

    Dokładnie - wiele osób zapomina o rozciąganiu na koniec a to jest jeden z głównych powodów przez którego mamy zakwasy

    Terkowska

    Napisano 04 March 2014 - 10:44 AM

    Po intensywnym treningu, nawet jeżeli się dobrze porozciągamy, zakwasy i tak są nieuniknione, szczególnie jeżeli długo wcześniej nie ćwiczyliśmy. Podobno pomaga na nie magnez, ale sama go nie stosowałam. Lubię, jak czasami boli, bo wtedy przynajmniej czuję, że mięśnie rzeczywiście ciężko pracowały :)

    bibliotekarka11

    Napisano 12 April 2014 - 06:47 PM

    Ja mimo wszystko nie lubię zakwasów, szczególnie rano gdy muszę wstać z łóżka a wszystko mnie boli. Ale zauważyłam, że w trakcie ćwiczeń w cudowny sposób zawsze znikają.

    Martula

    Napisano 13 April 2015 - 03:52 PM

    Na zakwasy dobry jest magnez. Ja zazywam przed treningiem Chela-Mag B6 - polecil mi go moj trener na silowni. Nie mam przez to problemow z zakwasami.

    Amanda

    Napisano 13 April 2015 - 04:54 PM

    Pierwsze słyszę, żeby magnez był dobry na tyle rzeczy (dostałam alerty o 4 postach podobnej treści). A już w ogóle, że dobry jest na zakwasy. Warto w ogóle wiedzieć, czym są "zakwasy". :)