Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)


Zdjęcie

Finanse w związku i w małżeństwie

Rozpoczęty przez justynam , Nov 25 2018 09:39 AM

- - - - -

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
 • 3 odpowiedzi w tym temacie

  justynam

  Napisano 25 November 2018 - 09:39 AM

  Jak w temacie. Jak wyglada sprawa Waszych finansów w związku/małżeństwie? Jak dzielicie się opłatami? 
   
  Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałam. Jesteśmy z moim mężem już naście lat razem. Mamy dwoje dzieci. Wspólny kredyt na mieszkanie. Tylko jak teraz na to spojrzę to nie mam tak naprawdę nic swojego. 
   
  Zarabiam 1/4 tego co mój mąż. Nigdy sama nie dostałabym kredytu na mieszkanie. Ratę za kredyt płaci on. To połowa mojej pensji. Płaci też czynsz i za prąd. Za resztę kupuje jedzenie, chemię i różne pierdoły potrzebne bardziej lub mniej. Sprzęt elektroniczny i agd kupił on. Ja dołożyłam tylko 1/20 do remontu mieszkania. Na wiecej nie byłi mnie stać. Opłacam tylko abonament telefoniczny, zajęcia dodatkowe dzieciaków, jakieś opłaty w szkole. Na zakupy dokładam się póki mam. Na siebie wydaję minimum potrzebne by wyjść do ludzi. Dbam o ubrania, kosmetyki. Nie wybieram drogich i tylko niezbędne. Kiedyś pozwalałam sobie wydać więcej ale czuję, że to nie było fair wobec mojego męża. Gdyby nie on tak naprawdę miałabym wielkie G.
   
  Jak jest u Was drogie Panie?


  Aniakkk

  Napisano 30 November 2018 - 09:41 AM

  No ale opiekujesz się dziećmi. To również ma duże znaczenie.Poza tym kobiety w Polsce nie zarabiają tyle ile mężczyźni ( statystyki nie kłamią). Tak wiec myśle, ze nie masz mieć co wyrzutów sumienia ;)

   

  Jeśli chodzi o mnie i męża to mamy osobne konta ale po prostu z wygody. Nie założylismy wspólnego konta z uwagi na to, że nie chciało nam się wybierać do banku i podpisywać tych wszystkich dokumentów.

   

  Co na co jednak warto jest zwrócić uwagę przy zakładaniu konta to to aby było ono darmowe.

   

  Porównaj sobie konta tutaj www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/ 


  Użytkownik Aniakkk edytował ten post 03 December 2018 - 07:11 AM


  beecia

  Napisano 31 December 2018 - 05:34 PM

  U nas wszystko jest wspólne. Nie przeliczamy, ile kto daje.  Terkowska

  Napisano 03 July 2019 - 08:13 AM

  Każdy daje tyle ile ma, a jak już na wstępie określi się kto za co odpowiada i za co płaci, to gdzie problem? Ważne, że jednak coś od siebie dajesz