Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)

Zdjęcie

Finanse w związku i w małżeństwie

Rozpoczęty przez justynam , Nov 25 2018 09:39 AM

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 2 odpowiedzi w tym temacie

justynam

Napisano 25 November 2018 - 09:39 AM

Jak w temacie. Jak wyglada sprawa Waszych finansów w związku/małżeństwie? Jak dzielicie się opłatami? 

Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałam. Jesteśmy z moim mężem już naście lat razem. Mamy dwoje dzieci. Wspólny kredyt na mieszkanie. Tylko jak teraz na to spojrzę to nie mam tak naprawdę nic swojego. 

Zarabiam 1/4 tego co mój mąż. Nigdy sama nie dostałabym kredytu na mieszkanie. Ratę za kredyt płaci on. To połowa mojej pensji. Płaci też czynsz i za prąd. Za resztę kupuje jedzenie, chemię i różne pierdoły potrzebne bardziej lub mniej. Sprzęt elektroniczny i agd kupił on. Ja dołożyłam tylko 1/20 do remontu mieszkania. Na wiecej nie byłi mnie stać. Opłacam tylko abonament telefoniczny, zajęcia dodatkowe dzieciaków, jakieś opłaty w szkole. Na zakupy dokładam się póki mam. Na siebie wydaję minimum potrzebne by wyjść do ludzi. Dbam o ubrania, kosmetyki. Nie wybieram drogich i tylko niezbędne. Kiedyś pozwalałam sobie wydać więcej ale czuję, że to nie było fair wobec mojego męża. Gdyby nie on tak naprawdę miałabym wielkie G.

Jak jest u Was drogie Panie?

Aniakkk

Napisano 30 November 2018 - 09:41 AM

No ale opiekujesz się dziećmi. To również ma duże znaczenie.Poza tym kobiety w Polsce nie zarabiają tyle ile mężczyźni ( statystyki nie kłamią). Tak wiec myśle, ze nie masz mieć co wyrzutów sumienia ;)

Jeśli chodzi o mnie i męża to mamy osobne konta ale po prostu z wygody. Nie założylismy wspólnego konta z uwagi na to, że nie chciało nam się wybierać do banku i podpisywać tych wszystkich dokumentów.

Co na co jednak warto jest zwrócić uwagę przy zakładaniu konta to to aby było ono darmowe.

Porównaj sobie konta tutaj www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/ 

Użytkownik Aniakkk edytował ten post 03 December 2018 - 07:11 AM

beecia

Napisano 31 December 2018 - 05:34 PM

U nas wszystko jest wspólne. Nie przeliczamy, ile kto daje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych