Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)

Zdjęcie

dbanie o wzrok

Rozpoczęty przez lillou , Jun 14 2017 07:26 PM

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 10 odpowiedzi w tym temacie

lillou

Napisano 14 June 2017 - 07:26 PM

dbacie jakoś o swój wzrok? chyba w młodości to się jeszcze nie bardzo o tym myśli ale lata lecą i ja widzę że ze wzrokiem gorzej, jak sobie pomóc?

• WilliamDaymn, MalcolmThepe, Arthurahit i 1 inna osoba lubią to

rokitka

Napisano 28 June 2017 - 05:25 PM

Luteina bardzo dobrze dziala na wzrok, kiedyś brałam lutezan przez parę tygodni i wyraźnie mi się poprawila ostrość wzroku, pozbyłam sie w końcu nawyku mrużenia oczu żeby coś zobaczyć :) jedna tabletka dziennie a dużo zmienia. Wiem że mozna jakieś tam ćwiczenia robić na poprawę, możesz znaleźć w necie przykłady ale tu już trzeba mieć mega zaparcie i ni ewime czy efekt będzie taki spektakularny

• WilliamDaymn i MalcolmThepe lubią to

Irma

Napisano 29 June 2017 - 04:04 PM

Sama dość dużo pracuję przed komputerem, przez co mój wzrok coraz bardziej się pogarsza:(. Dlatego też stwierdziłam, że będę musiała wybrać się do jakiegoś specjalisty, np. takiego jak chociażby okulista Siedlce w Centrum Mikrochirurgii Oka Laser http://www.okolaser.com.pl/ . Sporo pozytywnych opinii o tym miejscu słyszałam od znajomych. Przy czym są tam leczone w zasadzie wszystkie choroby wzroku, w tym chociażby: zaćma, jaskra, prowadzona jest korekcja: krótkowzroczności, nadwzroczności, zeza, jak również schorzeń siatkówki czy rogówki. Poza tym personel w klinice jest bardzo dobrze wykwalifikowany i ma fajne podejście do pacjentów. 

knall

Napisano 03 July 2017 - 07:43 AM

Przy takiej pracy warto chyba chronić oczy i dieta nie jest bez znaczenia.

this link

lusu

Napisano 04 July 2017 - 10:19 PM

Bardzo dobrze jest dbać o zdrowie oczu i jeść jagody goi lub jagodę kamczatkę i borówki amerykańskie. Bardzo dobrze wpływają na wzrok. Ja mam takie w ogrodzie i sprawdzają się ekstra. 

polinusia

Napisano 31 July 2017 - 08:22 AM

Staram się regularnie dbać o wzrok i chodzić na badania kontrolne do okulisty. Najbardziej obawiam się o zaćmę, tym bardziej, że moja babcia zmagała się z tą chorobą. Można na szczęście szybko uporać się z tą chorobą i bezpiecznie ją usunąć w jeden z klinik na https://www.tourmedi...leczenie-zacmy/. Terminy operacji są stosunkowo szybkie a zabiegi przeprowadzane na najwyższym poziomie. 

Ikaa55

Napisano 11 September 2017 - 10:44 AM

Jagody i borówki to podstawa jeśli chodzi o dietę dla oczu, trzeba też robić regularne badania.

folka

Napisano 25 September 2017 - 01:26 PM

Dobrze,że teraz medycyna jest na tak wysokim poziomie że można zoperować sobie wzrok laserowo i słyszałam że to bardzo dobre i naprawdę działa. W klinice Optegra znajomy z pracy był na kwalifikacjach i zakwalifikował się do metody lasek, czeka teraz na zabieg ciekawe jakie będą efekty, chłopak ma wadę wzroku i ciągle chodził w soczewkach. 

Ikaa55

Napisano 26 October 2017 - 11:54 AM

Tylko nie wszystkich stać na taka operację, niektórzy będą do końca życia skazani na okulary.

Terkowska

Napisano 09 May 2018 - 07:42 AM

O wzrok wypadałoby dbać, choć może nie jest to łatwe, patrząc na to, jak go torturujemy przez te wszystkie ekrany komputerów i telefonów.

justynam

Napisano 02 November 2018 - 07:21 AM

Polecam

Ćwiczenia na wzrok ( jest ich bardzo wiele w sieci)

Ograniczanie komputera

Regularne badania wzrokku

I co najważniejsze sprawienie sobie wygodnych okularów. Soczewki są również ok, aczkolwiek moim zdaniem dobrze jest mieć parę tradycyjnych okuarów w domu na wypadek, jak soczewka podrażni nam oczy albo jak zostajemy w domu i nie potrzebujemy nakladania soczewek....

Dobrze jest zdecydować się przy tym na dobra firmę. Oprawki takie są lepszej jakości i będą wygodniejsze. Świetne wzory ma firma Prada
    https://tylkookulary.pl/marka/prada,10

Użytkownik justynam edytował ten post 16 November 2018 - 01:16 PM