Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)

Zdjęcie

DVD fitness - ulubione płyty z fitnessem

Rozpoczęty przez Tryszka , Jun 03 2010 10:00 PM

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • 28 odpowiedzi w tym temacie

Tryszka

Napisano 03 June 2010 - 10:00 PM

Jeśli macie jakieś ulubione płyty z zajęciami fitness, ćwiczeniami, jogą, pilatesem itp. piszcie tutaj swoje recenzje i komentarze. Jutro postaram się dokładnie opisać w skrócie trening Insanity (już o nim wspominałam na forum), który składa się z kilku płyt DVD.
    • WilbJabDauts lubi to

nell14

Napisano 05 June 2010 - 04:57 PM

Hej Tryszka napisz koniecznie cos o tym treningu. Dzisiaj przeciwczylam jakis odcinek w sumie pierwszy raz i to byl ciezki kawalek chleba. Ale polecam. Jutro tez pocwicze. Nie wiesz skad mozna sciagnac wszystkie czesci? Pozdrawiam.

nell14

Napisano 05 June 2010 - 05:12 PM

nie widze jednej moje odp. wiec powtorze :) ze moimi ulubionymi cwiczeniami i prowadzacym byl Gilad Janklowicz. Cwiczylam " z nim " ze 20 lat temu :) Odcinki ktore lecialy na jakims niemieckim kanale nagrywalam na kasety video. Niestety pozniej mi sie gdzies zapodzialy :( No a jego plytek u nas kupic nie mozna :(

Tryszka

Napisano 05 June 2010 - 05:37 PM

Jeśli chodzi o ściąganie płyt z netu to raczej tego nie robię ;) Lubimy mieć z moim facetem oryginalne płyty i staramy się jak najwięcej ich kupować. Insanity zamawialiśmy ze Stanów.

Tryszka

Napisano 05 June 2010 - 05:54 PM

Jest to zestaw 10 płyt. Program jest na 60 dni, ćwiczy się 6 razy w tygodniu ;) w tych 6 treningach jeden jest spokojniejszy od reszty, jest w nim dużo rozciągania i wolnych ćwiczeń. Reszta treningów to tzw. HARD CORE !!! Treningi są ciężkie, na pewni nie dla osób początkujących. Nie jest to raczej trening dla osób chcących spalić dużo tkanki tłuszczowej ani dużo schudnąć. Da się zrzucić kilogramy, bo spala się przy nim dużo kalorii, ale przy takich treningach trzeba się odpowiednio odżywiać, aby normalnie funkcjonować - są one naprawdę wyczerpujące. Jest to typ treningów anaerobowych, skupionych na poprawienie kondycji, wydolności organizmu. Zajęcia prowadzi bardzo fajny, umięśniony koleś, który bardzo motywuje do ćwiczeń. Trening jak wspomniałam jest ciężki, ale robią często 30 sekundowe przerwy, więc da się wytrzymać ;)
    Tutaj parę zdjęć zestawu Insanity kupionego w USA ;)
    Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Do zestawu dołączony jest kalendarz, aby odznaczać treningi oraz wiedzieć kiedy jaki robić. W pierwszym miesiącu robi się inne płyty, później jest tydzień "odpoczynkowy" gdzie robi się codziennie ten sam lekki trening. W drugim miesiącu robi się pozostałe płyty wg ustalonego planu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Madzia

Napisano 07 June 2010 - 06:03 PM

Fajny ten zestaw, ale szkoda, że taki drogi ;/

Jelonek

Napisano 10 June 2010 - 08:50 PM

Hejka, Jakiś czas temu przeglądając zakładki tej stronki natknęłam się na trening INSANITY (http://www.pella.pl/...Program Shaun T). Gdy obejrzałam filmik na mojej twarzy pojawił się ogromny uśmiech… Byłam zachwycona takim stylem treningu, dlatego też postanowiłam spróbować . Pożyczyłam płytkę z ćwiczeniami i pomyślałam: ”Do dzieła!!!” Wiedziałam, że nie jest to prosty trening , że trzeba być wytrwałym i konsekwentnym. Przygotowałam wszystko, co niezbędne, włączyłam płytkę i zaczęłam ćwiczyć. Już sama rozgrzewka sprawiła, że na mojej koszulce nie było ani jednego suchego miejsca (szok). Wygląda ona całkiem inaczej niż typowe rozgrzewki. Polegała ona na wykonaniu około 6 ćwiczeń w wolnym tempie, a następnie te same ćwiczenia wykonać trzeba w trochę szybszym tempie. Na koniec ćwiczenia należało wykonać najszybciej jak się da! Przerwa (30 sek.)- w tym czasie zmierzyłam sobie puls- 124 uderzeń na min oraz tętno przyśpieszyło do 145/89. Kilka łyków wody – koniec przerwy. Kolejny etap był zdecydowanie łatwiejszy. Polegał on na rozciąganiu poszczególnych partii ciała, co powodowało, że mogłam troszkę odetchnąć. Następny etap był podobny do „rozgrzewki”. Również musiałam wykonać serie kilku ćwiczeń w wolnym tempie, a następnie tępo należało zwiększać. Muszę się przyznać, że właśnie po skończeniu tej części zakończył się mój trening. Nie dałam rady zrobić go do końca. Padłam na podłogę i przez dłuższy czas nie mogłam się podnieść. Szczerze myślałam, że pójdzie mi troszkę lepiej, no ale niestety, poległam :S Ala na jednej porażce nie zamierzam zakończyć mojej przygody z INSANITY. Chcę zrobić cały trening. Mam nadzieje, że mi się to uda a swoimi osiągnięciami będę się mogła pochwalić i zmotywować niektóre z WAS :cheer: Pozdrawiam

Kate404

Napisano 11 June 2010 - 10:43 AM

Szkoda, że ja nie mam od kogo pożyczyć ;/ bardzo chciałabym zobaczyć co to jest!!! Coraz więcej o tym słyszę !

Anka-k1

Napisano 20 June 2010 - 03:40 PM

Patrząc na sam filmik zmęczyłam się, myślę że wybrałabym na przykład tą płytę z mel b

Jelonek

Napisano 20 June 2010 - 04:13 PM

Płyta z Mel B wbrew pozorom, wcale nie jest taka łatwa na jaką wygląda. Miałam okazje poćwiczyć "razem z Mel B" i muszę przyznać, że troszkę się zmęczyłam, ale ćwiczenia te nie wykończyły mnie tak jak w przypadku INSANITY :woohoo: Pozdrawiam

Kamma80

Napisano 06 July 2010 - 09:19 AM

Ja regularnie kupuje SHAPE i tam często dołączają DVD i powiem wam, że niektóre sa całkiem sympatyczne ^^ Poza tym mam jeszcze DVD z jakimś tańcem, ale wolę jednak iść do klubu na siłownię... Wyrwać się z domu.

Mika23

Napisano 12 July 2010 - 02:10 PM

hehe- ja też mam kolekcję DVD, ale już bardzo dawno nie ćwiczyłam z nimi. Tez preferuję fitness kluby jednak/

magda22

Napisano 17 July 2013 - 10:26 AM

No to ja mam pytanie. 23 kończy mi się moje żelazne postanowienie treniungu ze Skalpelem i chcę zmienić na coś innego. I raczej nie chcę już Chodakowskiej. Myslałam o Insenity ale w Polsce nie mogę znaleść gdzie go kupić. Chodzi mi po głowie też P90X Clasic.... Wiem że ambitne....Może macie coś fajnego gdzie trzeba się trochę namęczyć są efekty i fajnie się ćwiczy.....

jagoda87

Napisano 13 August 2013 - 07:14 AM

Dziewczyny, ja też mam pytanie, nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale w sumie kwestia dotyczy filmów dvd z instruktażem ftnessu... Może kojarzycie, przez pewien czas do chrupkiego pieczywa (nie pamiętam teraz firmy, nie Wasa, ale druga taka popularna marka) były dołączone w formie gratisu takie płyty. Ja mam obie części ale niestety - chociaż mam w kompie dvd-rom oraz wszystkie niezbędne sterowniki - płyta mi nie chodzi. Ktoś może ma tego cd-ka i wie, co trzeba zrobić, aby to ruszyło??

Tryszka

Napisano 14 August 2013 - 07:27 AM

No to ja mam pytanie. 23 kończy mi się moje żelazne postanowienie treniungu ze Skalpelem i chcę zmienić na coś innego. I raczej nie chcę już Chodakowskiej. Myslałam o Insenity ale w Polsce nie mogę znaleść gdzie go kupić. Chodzi mi po głowie też P90X Clasic.... Wiem że ambitne....Może macie coś fajnego gdzie trzeba się trochę namęczyć są efekty i fajnie się ćwiczy.....

Insanity albo P90X to świetne pomysły. Wiem, że ciężko dostać płytki w Polsce, ale spróbuj poszukać. Ja swoje Insanity sprzedałam 2 lata temu. Kupiłam je przez net w USA.

Znalazłam na szybko jedna aukcję. Podpytaj, cena mega niska, ja za całe Insanity zapłaciłam chyba 800zł, ale to było ze 4 lata temu.
    http://allegro.pl/in...3464578893.html

Tryszka

Napisano 14 August 2013 - 07:29 AM

Dziewczyny, ja też mam pytanie, nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale w sumie kwestia dotyczy filmów dvd z instruktażem ftnessu... Może kojarzycie, przez pewien czas do chrupkiego pieczywa (nie pamiętam teraz firmy, nie Wasa, ale druga taka popularna marka) były dołączone w formie gratisu takie płyty. Ja mam obie części ale niestety - chociaż mam w kompie dvd-rom oraz wszystkie niezbędne sterowniki - płyta mi nie chodzi. Ktoś może ma tego cd-ka i wie, co trzeba zrobić, aby to ruszyło??

Jagoda otwierasz płytki z programu do odtwarzania DVD?

Jeśli z innego to może Ci nie chodzić. Na pewno masz na kompie taki program, poszukaj.

U mnie na kompie program nazywa się PowerDVD DX.

jagoda87

Napisano 14 August 2013 - 07:34 AM

Hmmm nie, dotąd otwierałam z automatycznie zapamiętanego programu do filmów... Ale dzięki, spróbuję pogrzebać w kompie i...niczego nie zepsuć ;-)

Tryszka

Napisano 14 August 2013 - 07:40 AM

Daj znać czy udało Ci się otworzyć :)

magda22

Napisano 14 August 2013 - 06:17 PM

Z tyłu powinien być opis parametrów. Może np ta płyta chodzi tylko na XP a ty masz najnowszego windowsa i on nie widzi....wtedy konwercja będzie potrzebna. Mężu mówi że jeszcze może być brak kodeka-np. pdf,txt itp to służy do rozpoznawania formatu pliku dzięki temu komp wie że do odtworzenia książki musi uruchomić worta a nie adobe....radzi też przeczyścić płytę uwaga ruchem okrężnym miękką ścierką a nie pionowymi ruchami....Spróbuj otworzyć płytę innyni programami Windows DVD, Flasch player albo coś innego jest ich w ciut.

magda22

Napisano 14 August 2013 - 06:21 PM

a tak wogóle znalazłam coś takiego na YT. jak dla mnie super