Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)


Treningi, ćwiczenia

Przykładowe treningi, ćwiczenia (na siłowni, w domu) dla kobiet w każdym wieku. Sprawdź!Dla zabieganych i nie tylko - ćwiczenia izometryczne

Rozpoczęte przez Tryszka , Feb 26 2013 06:35 PM

 

Słyszałyście o ćwiczeniach izometrycznych? Jeśli nie, to pomogę Wam uzupełnić wiedzę.


Ćwiczenia izometryczne stanowią bardzo ciekawą grupę ćwiczeń gimnastycznych. Wyróżnia je "brak ruchu", bo polegają one na czynnym napinaniu mięśni bez zmiany długości ich włókien.

Te ćwiczenia są świetne zarówno dla osób, które nie mają czasu na treningi na siłowni czy nawet w domu jak i osób bardziej aktywnych, ale które siedzą w pracy 8h.
Dodatkowo są znakomitym uzupełnieniem treningu dla regularnie trenujących.

Od ćwiczeń izometrycznych się nie schudnie, ale za to bardzo pomagają mięśniom pozostać w dobrym stanie. Wykorzystuje się je do przeciwdziałania zanikom mięśni oraz do uzyskiwania przyrostu masy i siły mięśni. Izometrię stosuje się głównie podczas rehabilitacji po urazach jak np. złamania.

Ich zaletą  są niewielkie wymagania przestrzenne, więc można je wykonać nawet w biurze czy nawet we własnym łóżku jak na powyższym zdjęciu :)

Zasada jest prosta, ćwiczymy mięsień tym intensywniej, im większy opór mu stawiamy, siła rośnie wraz z oporem. Jeśli na przykład będziesz ręką naciskać nieruchomy przedmiot, napinając mocno mięśnie wytrzymasz tak przez pewien czas i potem mięśnie rozluźnisz, to już wykonałaś ćwiczenie.
 

Trzeba regularnie trenować przez jakiś czas, aby osiągnąć zadowalający wynik. Pozytywne efekty dają ćwiczenia na które poświęcisz około 90 sekund dziennie. Zaletą jest fakt, iż do ćwiczeń nie potrzeba żadnych specjalnych przyrządów. Kilka praktycznych rad na początek:
- wykonuj każde ćwiczenie przy stuprocentowym nakładzie siły,
- oddychaj spokojnie podczas ćwiczeń,
- każde ćwiczenie ma trwać 6 sekund,
- nie napinaj nigdy mięśni zrywami,
- opór przeciwstawiony mięśniom musi być tak duży, żeby wykluczyć wszelki ruch.

Znalazłam bardzo fajne ćwiczenia, które wklejam poniżej.Insanity Workout

Rozpoczęte przez Tryszka , Mar 04 2013 09:28 AM
Nie wiem czy znacie trening Insanity? Jeśli macie okazję go zrobić to naprawdę polecam - niezły hardcore! Insanity robiłam 3 lata temu przez dwa miesiące. Ćwiczy się 6 dni w tygodniu, w tym jeden trening jest luźniejszy, a pozostałe 5 bardzo intensywne...


Intensywny trening w domu

Rozpoczęte przez Tryszka , Mar 06 2013 09:10 AM
Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie iśc na siłownię, ale chcecie zrobić krótki, a intensywny trening w domu nie ma problemu. Poniżej filmik z ćwiczeniami na całe ciało, który bardzo przyśpieszy Wasz metabolizm no i spalicie dużo kalorii. Potrzebne są t...


Kompleksy metaboliczne - szybkie spalanie tłuszczu

Rozpoczęte przez Tryszka , Dec 28 2012 08:23 AM

 

Jeśli chcesz szybko spalić tłuszcz, a do tego zachować mięśnie to przerzuć się z aerobów na kompleksy metaboliczne.
Udowodniono naukowo, że spalają one więcej tłuszczu niż ćwiczenia aerobowe o niskiej intensywności, wykonywane w tym samym czasie.
Komplesy metaboliczne to nic innego jak interwały tylko, że nie robisz ich na bieżni czy rowerku stacjonarnym. To nich najlepsza jest sztanga :)
Przerzucenie kilkuset kilogramów żelastwa wymaga dużego zużycia energii: sztanga 30 kg i robisz obwód martwy ciąg, przysiady, wiosłowanie i zarzuty. Cały czas na wysokich obrotach, duża intensywność, 90 sekund przerwy między obwodami, wszystko razy 5 i masz dosyć :)


Trening dla młodych mam i nie tylko :)

Rozpoczęte przez Tryszka , Sep 19 2012 07:31 PM

 

Poniżej przedstawiam Wam zestaw ćwiczeń, które możecie wykonywać w domu. Młodym mamom bardzo polecam trening ze swoimi maluszkami!

Na zdjęciach trzymam piłkę, ale zamiast niej można trzymać dziecko. W każdym ćwiczeniu  jest opisana pozycja.

Jest to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym! Możecie fantastycznie „pobawić się” z maluszkiem, a przy okazji poprawić swoją formę po ciąży i po porodzie.

Jeśli Twoja sprawność fizyczna poprawi się i będziesz chciała się porządnie wziąć za swoje odchudzanie to zapraszam na forum „Pytanie do trenera”.

Kilka wskazówek:Ćwiczenia na płaski brzuch

Rozpoczęte przez Tryszka , Dec 14 2011 05:49 PM
Na pelli już kilkakrotnie poruszaliśmy problem ćwiczeń na płaski brzuch. Więc jak można to osiągnąć?  Ćwiczenia to tylko jeden składnik aby osiągnąć wspaniały, płaski brzuch do ćwiczeń można zaliczyć: brzuszki spięcia unoszenia nóg na maszynach   Nat...


Poranna gimnastyka... w łóżku

Rozpoczęte przez Tryszka , Jan 29 2010 11:48 AM

Jesteś śpiochem? Często nie jesteś w stanie podnieś sie z łóżka. Musisz wstać i iść do pracy, szkoły, na spotkanie a Twój organizm protestuje. Wstajesz w złym humorze? Mam sposób, aby lepiej Ci się wstawało :)

Jeśli chcesz się rozbudzić na dobre, wzmocnić kondycje, zdrowie i poprawić humor, zacznij dzień od porannej gimnastyki. Ale spokojnie - nie musisz od razu wstawać, będziesz ćwiczyć leżąc w łóżku! Po niej zniknie uczucie zmęczenia, sprawi że szykowanie przed wyjściem z domu będzie szło sprawniej i przyjemniej...

 

1. Zacznij od przeciągnięcia się, zrób to najlepiej 2 razy.
2. Leżąc przyciągnij nogi do klatki piersiowej i wytrzymaj chwilę w tej pozycji.
3. Ugięte nogi w kolanach połóż na łóżku, ręce wzdłuż tułowia, oderwij głowę i łopatki od łóżka, napinając mięśnie brzucha, przytrzymaj chwilę w powietrzu - powtórz ćwiczenie około 10 razy
4. Leżąc dalej podnieś wyprostowane nogi do góry, chwilę przytrzymaj. Później przytrzymaj prawą nogę a lewą połóż na łóżku i chwilę przytrzymaj i zmiana nogi.
5. Odwróć się na brzuchu i podeprzyj się na przedramionach, powoli unosząc plecy do góry, ściągnij łopatki i napnij mięśnie grzbietu.
6. Usiądź po turecku i obejmij się rękoma jakbyś chciała się mocno przytulić i wytrzymaj w tej pozycji.
7. Dalej siedząc po turecku spleć dłonie za plecami, ściągnij łopatki kilka razy.
8. Ściągnij nogi z łóżka na podłogę i w pozycji siedzącej zrób kilka okręgów głową w lewo, w prawo, popatrz na boki, głowa do tyłu i do przodu.
9. Powoli wstań z łóżka i wyciągnij się mocno w rekami w górze.

Skończ ćwiczenia chłodnym prysznicem, który postawi cię na nogi i zjedz pyszne śniadanko.
Warto wstać troszkę wcześniej ;)Szóstka Weidera na płaski brzuch

Rozpoczęte przez Tryszka , Nov 20 2009 11:11 AM


Jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Celem jest spalenie tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha. Są to uznawane za wielu podstawowe ćwiczenia na płaski brzuchĆwiczenia na pośladki

Rozpoczęte przez bartek , Dec 14 2011 06:37 PM
Pośladki ćwiczy się trochę inaczej niż uda więc jeśli szukasz jak wykonywać ćwiczenia na uda to sprawdź nasz poprzedni artykuł. Kształt naszej pupy zależy od wielu rzeczy, między innymi od budowy ciała - w tym szerokości bioder. Jednak w każdym przypad...


Ćwiczenia na uda

Rozpoczęte przez bartek , Dec 14 2011 06:26 PM
Jak skutecznie ćwiczyć uda aby były smukłe, jędrne i bez cellulitu? O tym jak pozbyć się celulitu w trzech krokach przeczytaj w artykułach Jak pozbyć się cellulitu.   Aby nasze uda były super najczęściej stosuje się ćwiczenia: - wykroki do przodu...