Skocz do zawartości

Witaj Nieznajoma :)


Zdjęcie

Jaki krem przeciwzmarszczkowy

Napisane przez Alvat , 08 June 2017 · 854 Wyświetleń

Skąd się biorą zmarszczki?
Włókna kolagenu i elastyny tworzą "szkielet" naszej twarzy.Gdy jesteśmy młodzi struktura włókien zaopatrywana w kolagen i elastynę buduje elastyczne, nawilżone rusztowanie, o jednakowym napięciu wszystkich swoich elementów. Pomiędzy włóknami dostarczany przez organizm kwas hialuronowy wypełnia szczelnie wszystkie miejsca.
Z upływem czasu, substancji wytwarzanych naturalnie przez nasz organizm jest coraz mniej, tak jakby ich zasób powoli się wyczerpywał. Zmniejszają się zasoby naturalnych witamin A,E, i C, odpowiedzialnych za produkcję ważnych dla nas substancji.
W warstwie podskórnej z czasem zaczyna brakować kwasu hialuronowego, kolagen i elastyna stopniowo ulegają rozprężeniu i przestają "trzymać" naszą skórę. W tych newralgicznych miejscach, skóra zaczyna się powoli zapadać. Tempo tych zmian zależy od wielu czynników: genów, stylu życia, metod pielęgnacyjnych, częstotliwości kąpieli słonecznych a także od rodzaju cery. Skóra sucha, nieodżywiona szybciej się starzeje, podobnie jak skóra osób bardzo szczupłych, pozbawionych elastycznej tkanki tłuszczowej.
Zmarszczki pojawiają się najpierw na twarzy, na czole, pod oczami, na policzkach. Najpierw tylko mimiczne, potem przeradzające się w stałe zmarszczki i bruzdy. Do walki z nimi potrzebne są narzędzia, w pierwszej kolejności będą do kremy i serum o właściwościach przeciwzmarszczkowych. Jaki krem przeciwzmarszczkowy?
Jest ich na rynku całe multum. Jednak jak wybrać ten właściwy, dopasowanych do cery i skuteczny?. I czy lepiej wybrać krem czy serum. W naszych decyzjach powinnyśmy kierować się trochę doktryną Hipokratesa, czyli "po pierwsze nie szkodzić". Żeby tak się zadziało możemy wypróbować jeden z kremów, a właściwie serum nowej generacji, na przykład Richevon ze strony https://poznajrichevon.pl/. To co najważniejsze, nie posiada on silikonów, barwników, emulgatorów czy sztucznych substancji zapachowych. Składa się wyłącznie z naturalnych składników, do których dodano kofeinę oraz koenzym Q10. Dzięki takiemu połączeniu może głęboko wnikać w strukturę skóry i czynić swoje, czyli naprawiać.
Kwiecień 2023

P W Ś C P S N
     1 2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ostatnie wpisy